ÖNEMLİ : Kendim için aldığım notlar. Umarım size de bir faydası olur.

Overview

Stephen Covey'in orjinal ismiyle 'The 7 Habits of Highly Effective People - Powerful Lessons in Personal Change' kitap incelemesi


Ben bu kitabı, klasik kişisel gelişim kitaplarından farklı bir yere koyuyorum. Bana kalırsa yarı biyografi yarı deneyim paylaşımı şeklinde ilerleyen bir kitap. Tabii ki başarılı insanların deneyimlerine de yer veriliyor. Bununla beraber ilginç bilimsel çalışmaları da bu kitapta bulabilirsiniz. Ama asıl öne çıkarılmak istenen şey, başarılı olmak için, veyahut “iyi bir insan olmak için”, kişinin öncelikli olarak ilkelere sahip olması gerektiğine vurgu yapılıyor. Bununla beraber yazarın, iş hayatını ve aile hayatını bir bütün olarak gördüğü sonucunu çıkardım. Anladığım üzere yazar, kişinin iş hayatında uyguladığı prensipleri benzer şekilde aile hayatında da uygulaması gerektiğini savunuyor. Kitabı yorumlayan birçok kişi 7 alışkanlığı ana fikir olarak sıralamış. Bana kalırsa kitabı bu şekilde okumak, yazarın amaçladığı bir şey değil. Tabii ki bu benim düşüncem!!

Aslında, kitapla ilgili birçok övgüyü sıralayabilirim. Özetle okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum. İyi okumalar.

Not: Benim okuduğum çeviri varlık yayınlarına aitti.

Kitabı Satın Almak İçin Önerdiğim Siteler