ÖNEMLİ : Kendim için aldığım notlar. Umarım size de bir faydası olur. Kullanılan her bir makale referans olarak eklenmiştir.

Java’da Constructor İçinden Overridable Metot Çağrılır mı?

Bu videoyu Java’da Hafıza Yönetim Serisinin bir parçası olarak düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra Joshua Bloch’un meşhur kitabı Efektif Java’da bahsi geçen bir konuyu ele aldığım için Efektif Java başlıklı bir kategoride de sınıflandırılabilir. Bu kitaptaki konuları da fırsat buldukça ele almaya çalışacağım. Özetle bu videoyu izlemek için aşağıdaki resme ya da bu linke tıklayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra video içinde Robert C. Martin’in polimorfizm tanımı ve object-oriented dil tanımını bulacaksınız.


Java'da Constructor İçinden Overridable Metot Çağrılır mı? - Efektif Java Kitabı Item 19'dan Bir Kesit

Video İçeriği:

  • Java’da Kurucu (Constructor, Yapıcı) içinden geçersiz kılınabilir bir metot çağrılır mı?
  • Joshua Bloch’un Efektif Java kitabı, item 19: design and document for inheritance, or else prohibit it.
  • Robert C. Martin’in Java’da polimorfizm tanımı
  • Robert C. Martin’in Java’da object-oriented dil tanımı
  • NullPointerException hatasına bir örnek
  • Java’da Kurucu İçinden Geçersiz kılınabilen bir metot çağırmanın getirdiği riskler nelerdir? Joshua Bloch Efektif Java Kitabında bu duruma işaret ediyor.
Java'da Static Initializer nedir? (Java statik ilklendirici) Management Java'da Instance Initializer Nedir? (Java örnek ilklendirici) Management
Java'da BAZI Durumlarda Metot Yerine Initializer Kullanmak? Management Java'da Constructor Dışından Non-final Örnek Değişkeni İlklendirme - Efektif Java Kitabı Item 19'dan Bir Kesit Java'da Constructor Dışından Final Örnek Değişkeni İlklendirme - Efektif Java Kitabı Item 19'dan Bir Kesit